MAZURY CAMP (12 -20 lat)

Mazury Camp to żeglarskie wakacje na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pod okiem naszych doświadczonych instruktorów młodzi adepci żeglarstwa poznają tajniki bezpiecznego żeglowania. 

szkola_zeglowania_yelow3

Bezpieczeństwo

Wszyscy uczestnicy naszych wyjazdów objęci są 24-ro godzinną opieką doświadczonych instruktorów. Zarówno w dzień jak i w nocy nasza kadra czuwa nad bezpieczeństwem uczestników.

Nauka

Podczas wyjazdu realizowany jest program szkolenia na stopień Żeglarza Jachtowego. Bawiąc uczymy, uczymy bawiąc. 

Zabawa

Nasze doświadczenie i niesamowita atmosfera naszych wyjazdów sprawia, że uczestnicy wracają w kolejnych latach, to chyba najlepsza rekomendacja zabawy z ORLANDem

MAZURY CAMP 23.06 – 07.07.2018 (14 dni)

 

2300 PLN

STANDARD

 • Jachty w tym przedziale to dziś standard na mazurach. Chcąc przygotować naszych uczestników do samodzielnego żeglowania po WJM, przygotowaliśmy ofertę rejsu na najbardziej popularnych jachtach na szlaku. Rejs realizowany na popularnych jednostkach na szlaku WJM. Również w 2018 nowość ! Tylko u Nas premiera nowego jachtu Focus 850 (2017/18)

 • 3 posiłki dziennie plus przekąski i woda do picia. Na każdym z naszych jachtów jest prowiant składający się z półproduktów gotowych do tego by wyczarować z nich pyszny posiłek. Załoga własnymi siłami pod czujnym okiem instruktora przygotowuje posiłki. Bez obaw instruktor zawsze próbuje pierwszy. 

 • Uczymy żeglować, naszym celem jest przekazywanie wiedzy żeglarskiej zarówno młodszym i starszym uczestnikom naszych wyjazdów. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą. Uczymy jak bezpiecznie zaczynać swoją przygodę z żeglarstwem oraz jak kontynuować i poszerzać swoją wiedzę. Żeglarstwo to nie tylko sport, to doskonała forma spędzenia wolnego czasu, wakacyjnego wypoczynku czy spotkań ze znajomymi. Podczas 14 dniowego wyjazdu, nasi uczestnicy mają możliwość przejść szkolenie żeglarskie od podstaw.

 • Na każdym jachcie znajduje się instruktor / opiekun, który dba o bezpieczeństwo załogi oraz realizuje program szkolenia. Nasi instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem uczestników przez 24h/dobę.

 • Na naszych rejsach nie ma dopłat za porty i paliwo. Wszystko wliczone jest już w cenę wyjazdu i nie musisz się martwić o dodatkowe koszty wakacyjnego wypoczynku. Wszystkie koszty związane z opłatami portowymi są regulowane przez kierownika obozu. Jeżeli w cenę portu wliczone są prysznice uczestnicy nie ponoszą dodatkowych kosztów. Zdarza się że opłaty za sanitariaty są płatne dodatkowo (automaty na monety lub płatne u obsługi) w tym wypadku uczestnicy regulują opłaty sami.

 • Szkoła Żeglowania ORLAND posiada licencję organizatora turystyki oraz wpis do ewidencji organizatorów turystyki ministerstwa sportu i turystyki. Wszyscy nasi uczestnicy są zabezpieczeni zgodnie z ustawą o organizatorach i pośrednikach turystycznych. Ponadto nasi klienci posiadają ubezpieczenie NNW (5000 zł lub 10000 zł) oraz ubezpieczenie KL (tylko wyjazdy zagraniczne). Dodatkowo można wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu – o szczegóły proszę pytać mailowo lub telefonicznie.

Kurs na stopień sternika motorowodnego

Wszyscy uczestnicy naszych wyjazdów mają dodatkowo możliwość odbycia szkolenia motorowodnego zakończonego państwowym egzaminem na stopień Sternika Motorowodnego. Specjalnie dla klientów Szkoły Żeglowania ORLAND kurs ten w promocyjnej cenie 350 pln + opłaty egzaminacyjne. Kurs Motorowodny podzielony jest na dwa etapy: część teoretyczną, gdzie uczestnicy poznają przepisy poruszania się jednostki o napędzie mechanicznym, budowę jachtu motorowodnego i  wiele innych ważnych aspektów potrzebnych do prowadzenie jachtów motorowych; oraz część praktyczną gdzie na nauczymy się manewrowania jachtem na silniku. Całość kursu nie koliduje ze szkoleniem żeglarskim i można „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Zapisy na szkolenie motorowodne możliwe w formularzu rejestracyjnym oraz w pierwszych dniach obozu.

002a8b4141_large

Transport

Dla uczestników z Warszawy organizujemy przejazd zorganizowany. Dojazdy realizowane są za pośrednictwem infrastruktury PKS. W zależności od konkretnego terminu informacje o przejeździe przesyłamy indywidualnie do zainteresowanych uczestników. Nasza kadra dba o to aby przejazd był bezpieczny i przebiegał w miłej atmosferze. Jest to też doskonała okazja do zawarcia pierwszych znajomości podczas wyjazdu i zapoznania się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wyjazdu.

 

 • WYJAZD:

  w dniu rozpoczęcia obozu ok. godziny 08:00 Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia

  POWRÓT:

  w dniu zakończenie obozu ok godziny 20:00 Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia 

  CENA:

  • w jedną stronę 150 pln
  • w obie strony 200 pln

   

  Transport realizowany jest dla grupy minimum 3 osobowej. Dla większych grup istnieje możliwość zorganizowania transportu z innych miast – napisz do nas i zapytaj się o transport z Twojego miasta. Jeżeli masz problem z transportem skontaktuj się z nami, pomożemy w zorganizowaniu dojazdu na konkretny obóz.

Zrzut ekranu 2016-02-19 o 15.22.07

Co zabrać na wyjazd ???

Oto podstawowa lista rzeczy które powinny znaleźć się w bagażu żeglarza:

 • śpiwór
 • sztormiak (spodnie i kurtka)
 • kalosze, obuwie na miękkiej podeszwie, sandały, klapki
 • czapka, okulary przeciw słoneczne, krem z filtrem UV
 • przybory toaletowe, ręcznik
 • menażka i sztućce (łyżka wystarczy)
 • odzież na ciepłe i zimne dni
 • notes i długopis
 • instrumenty (ze względów na ograniczone miejsce, nie zabieramy fortepianów)
 • osobom zdającym egzamin polecamy książkę Żeglarz i Sternik Jachtowy

Wszystko pakujemy w miękką torbę (BEZ STELAŻA). Przydaje się mały podręczny plecak na wyjścia do sklepu i wycieczki.

Sprzęt elektroniczny (telefony, laptopy, tablety, aparaty fotograficzne) – informujemy, że Szkoła Żeglowania ORLAND nie ponosi odpowiedzialności za  rzeczy osobiste uczestników.

torba_WOREK__EGLARSKI_MARYNARSKI_juta_blomus_sagaform_wieszak_promocja_dozownik_MULLO_WYSTR_J_WN_TRZA_PREZENTY_UPOMINKI_17

Poznaj naszą załogę 

Nasz zespół bez którego nic by się nie udało. Poznajcie osoby, przyczyniają się do tego że 80% uczestników naszych wyjazdów przyjeżdża na nie więcej niż raz. 
DariuszGilewski

Dariusz „Czaki” Gilewski

Człowiek broda – więcej żegluje niż śpi. Legendy mówią że jest synem Posejdona. Posejdon nie potwierdza i nie zaprzecza. Zabawi, zatańczy i zaśpiewa. Instruktor żeglarstwa, organizator bałaganu. 

IMG_6814

Justyna Matusiak

Podobno pływa od zawsze ale niektórzy mówią że jeszcze dłużej. Prawa ręka szefa i lewa też. Nauczy śpiewająco i zaśpiewa pouczająco. Zna wszystkie węzły i rozwiązuje ten gordyjski. Gdzie Czaki nie może tam Justynę pośle. 

12540344_10153765812199070_519654733_n

Adam Ścibiorek

Pan trudne nazwisko. Wie gdzie dziób, gdzie rufa a pomiędzy nazwie każdą śrubkę na jachcie. Człowiek chodząca technika Mc Giver przy nim może się schować. Mówi się że zbudował Hondę jeszcze zanim powstał pierwszy samochód. 

1269210_719295648086055_1850063960_o-crop-u21386

Fryderyk „Frycu” Gajewski

Meteorolog, zaklinacz deszczu i szaman w wolnych chwilach. Człowiek książka, zna każdy wers „Żeglarz i Sternik Jachtowy”. Pełen talentów tańczy śpiewa,  gra i żongluje (chyba). Popisowy numer to strojenie gitary przez telefon.  

IMG_3767

Anna Zapart

Biała dama żeglarstwa pojawia się i znika. Ugotuje i nakarmi, załatwi wszystko i wszystkich. Człowiek gier i zabaw, od jakiegoś czasu kalambury się jej boją.   

11877_603030753115382_1185580329_n

Bartek Grabowski

Reprezentacja Torunia. Jachtem manewruje jak Ken Block samochodem. Jego mesa zawsze zamienia się w bajeczną krainę z potworami. Zagrał we wszystkie gry planszowe w Toruniu i dobrze mu z tym.